Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

Flüela Davos
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Her yıl Dünya Ekonomi Forumu ve pek çok önemli organizasyona ev sahipliği yaparak en önemli kongre destinayonlarından biri haline gelen Davos, kış turizminin de en önemli bölgelerinden. Çam ağaçlarının yaydığı koku ve temiz havasıyla da etkileyici bir konumda bulunuyor. Dağ ve şehir manzarasına sahip Rixos Flüela Davos, İsviçre Alplerinin tepesinde, kayak tutkunlarının bir numaralı adresi Davos’un şehir merkezinde yer alıyor. Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden birinde, her seviyeye uygun pistlerde gerçek bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Zürih Havaalanı’na 175 km mesafede bulunan Rixos Flüela Davos, şehir merkesine ise sadece 2 km uzaklıkta. Sakin ve doğayla iç içe bir tatil için Rixos Flüela Davos’ta konaklarken günübirlik gezilere de çıkabilirsiniz. Parsenn, Madrisa, Pischa, Jakobshorn ve Rinerhorn’da kayak yapabilir, Davos Gölü çevresinde yürüyüş yaparak doğayla baş başa zaman geçirebilirsiniz. Alpler ruhunu dekorasyonuna yansıtan Rixos Flüela Davos, lüks mimarisinin yanı sıra misafirlerine konaklama süreleri boyunca yeni mekânları keşfetme olanağı da sunuyor.

Davos Gölü

Davos Gölü, doğada sessiz sakin bir gün geçirmek isteyenler için bölgedeki en özel mekânlar arasında yer alıyor. 1560 metre yükseklikte doğal bir göl olan Davos Gölü, 0,59 kilometrekare alana ve 54 metre maksimum derinliğe sahip. Göl çevresinde doğayı keşfedebilir, temiz hava eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Flüelabach ve Totalpbach gibi dağ kaynaklarından beslenen gölün etrafında çok özel bir İsviçre turu sizi bekliyor.

Davos Kongre Merkezi

Davos, toplantı dünyasının buluştuğu en önemli destinasyonlardan biri. Davos Kongre Merkezi, Davos’ta Dünya Ekonomi Forumu gibi önemli organizasyonların yapıldığı etkinlik merkezidir. 12 bin metrekarelik bir alanda, 5 bin kişilik kapasitesi ile dünyadaki en modern kongre merkezlerinden biri. 1800 kişilik özel konferans salonunun yanında 34 adet toplantı salonu en son teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır.

Doğa Parklar

İsviçre gezilecek yerlerde ilk sırayı alan görkemli Ela Doğa Parkı, Albula ve Surses Vadisi'ne yerleşmiş 19 ilçeyi kapsayan özel bir yer. Muhteşem manzarası ve tarihi köylerle bezeli park, doğanın tüm güzelliklerini sunuyor. Schatzalp Botanik Parkı ise İsviçre, Yeni Zelanda ve Nepal’de bulunan dünyanın çeşitli dağlarından gelen farklı bitki türlerini görebileceğiniz büyüleyici bir doğal alan. Eğer yürüyüş yapmak isterseniz 300 kilometre toplam uzunluğa sahip olan Walser Parkuru da sizin için ideal. Grisons Kantonu'ndan geçen parkur, doğa ve kültürel mirasın birbiriyle harmanlandığı 6 farklı rota sunuyor. 

Kirchner Müzesi

Dışavurumcu ressam Ernst Ludwig Kirchner, 1918’den öldüğü yıl olan 1938 yılına kadar Davos’ta yaşamıştır. Bu dönem arasında çalışmalarında Davos’un etkileri yoğun bir şekilde görülür. Kirchner Müzesi, Kirchner’in eserlerini sergileyerek ziyaretçilerine Davos’ta yapılan bu sanat çalışmalarını İsviçre tatillerinde keşfetmeleri için yerinde deneyimleme imkanı sunar. Müze, Davos’ta sanatseverlerin buluşma noktaları arasında yer alır.

Zürih

Rixos Flüela Davos’ta konaklamanız sırasında Zürih’i günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz. İsviçre'de yer alan Zürih, tarihi dokusu, parkları ve müzeleriyle ünlü bir şehirdir. Burada bulunan belediye binası da görülmeye değerdir. Zürih’in meşhur Opera Binası’nı da (Opernhaus Zürich) keşfedebilirsiniz. Zürih’e gitmişken Grossmünster Katedrali’ni, Fraumünster Kilisesi’ni ve St. Peterskirche Kilisesi’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

 

Flüela Davos'dan Kareler

  • Rixos Flüela Davos
  • Rixos Flüela Davos
  • Rixos Flüela Davos
 
Yükleniyor