Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

LOKASYON

Geri
 
 

Bahnhofstrasse 5, 7260 Davos - Dorf / İSVİÇRE

Davos şehir merkezinde.

Kayak pistlerine uzaklık Zürih Havalimanı'na uzaklık
200 m 175 km

Rixos Flüela Davos, 1868'den günümüze gelen bir klasiği, Rixos'un kusursuz hizmeti ve kalitesiyle bir araya getiriyor. Dünyanın ve İsviçre'nin en iyi kayak merkezlerinden birinde, her seviyeye uygun pistlerde gerçek bir kayak deneyimi yaşayacaksınız.

Davos

Tarihi 13. yüzyıla kadar dayanan Davos, 1860'larda bir sağlık merkezi olarak tanındı. Alp Dağlarında kurulu olan kent, daha sonra kayak sporuna elverişli doğasıyla dikkat çekti ve dünyanın en iyi kayak merkezlerinden bir haline gelerek İsviçre gezilecek yerler listesinin ön sıralarına çıktı. Davos'un bu derece bilinir olmasının bir sebebi de kentte 1971 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en önemli isimlerini ağırlayan Dünya Ekonomik Forumu'dur.

Dünya Ekonomik Forumu

Aslında bir vakfın adı olan Dünya Ekonomik Forumu; aynı zamanda bu vakfın her yıl Davos'ta düzenlediği; dünyanın en önemli devlet adamları, ekonomistleri, gazetecileri ve iş adamlarının katıldığı toplantılar zincirinin de adıdır. 1971 yılından bu yana düzenlenen forum, uluslararası anlaşmazlıkları çözmeye yönelik bir platform olarak görülmektedir.

BÜYÜLEYİCİ MEKANLAR

Davos Gölü

1560 metre yükseklikte doğal bir göl olan Lake Davos; 0,59 kilometrekare alana ve 54 metre maksimum derinliğe sahip. Flüelabach ve Totalpbach gibi dağ kaynaklarından beslenen gölün etrafın çok özel bir tur sizi bekliyor.

Ela Doğa Parkı

İsviçre'nin en büyük doğa parkı olan Ela, Albula ve Surses Vadisi'ne yerleşmiş 19 ilçeyi kapsayan bir alan. Muhteşem manzarası ve tarihi köylerle bezeli park, bakir doğanın tüm güzelliklerini sunuyor.

Schatzalp Botanik Parkı

Dünyanın çeşitli dağlarından gelen (İsviçre, Pirene, Yeni Zelanda, Nepal vb) yaklaşık 2.000 farklı bitki türünü İsviçre gezinizde görebileceğiniz büyüleyici bir doğal alan.

Walser Yürüyüş Parkuru

300 kilometre toplam uzunluğa sahip olan Walser Parkuru, Grisons Kantonu'ndan geçer. Doğa ve kültürel mirasın birbirine karıştığı muhteşem parkurda 6 farklı rota bulunuyor.

Tobogganing

1883 yılında ilk resmi kızak yarışlarının yapıldığı Davos Tobogganing'de eğlencenin ve karın keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

  • RIXOS FLÜELA DAVOS

    RIXOS FLÜELA DAVOS

    LOKASYON

Yükleniyor